سواپ فری کردن حساب آلپاری

حساب اسلامی در فارکس

 سرویس حساب اسلامی در آلپاری برای افرادی که از جهت عقاید دینی نمی‌توانند با شرایط معمولی به معامله بپردازند در نظر گرفه شده است. در واقع اغلب معامله گران به ازای معامله های باز خود در هر شب، مقداری نرخ بهره پرداخت می‌کنند که تفاوت اصلی حسابهای اسلامی مقابل حسابهای عادی، معافیت از پرداخت بهره شبانه بابت انتقال پوزیشن ها از یک روز به روز آینده است. شرایط دیگر حساب اسلامی با حساب های عادی تفاوتی ندارد.

مفهوم سواپ فری در آلپاری (Swap Free)

در واقع معافیت از پرداخت بهره شبانه بابت انتقال پوزیشن ها، به معنی سواپ فری کردن است.

چگونه در آلپاری حساب خود را سواپ فری کنیم؟

آموزش مرحله به مرحله سواپ فری کردن حساب در آلپاری :

برای سواپ فری کردن حساب نیاز است که هیچ پوزیشن باز یا سفارش معلق در حساب معاملاتی خود نداشته باشید. شما می‌توانید بعد از افتتاح حساب نیز حساب خود را سواپ فری کنید.

1- ابتدا وارد کابین شخصی خود شوید. (اگر با تلفن همراه وارد کابین شخصی می‌شوید از پایین صفحه گزینه نسخه کامل را بزنید تا نسخه دسکتاپ سایت برای شما باز شود)

2- در وسط صفحه، مِنو حساب های تجاری من که در تصویر بالا نیز مشاهده می‌کنید، حسابی را که می‌خواهید سواپ فری کنید روی شماره حساب آن که با رنگ آبی مشخص شده کلیک کرده و در منو باز شده گزینه بررسی حساب را بزنید.

3- در پایین صفحه باز شده که در تصویر بالا با کادر سبز رنگ مشخص شده است توضیحات سواپ فری کردن حساب نوشته شده که با کلیک روی گزینه " بلی" حساب مورد نظر شما سواپ فری می‌شود.

🔻 از این به بعد با باز کردن پوزیشن، یک دوره زمانی خاص با نام دوره مجاز، پوزیشن مشمول سواپ شبانه و هزینه روزانه نمی شود. ولی اگر پوزیشنی بیشتر از دوره مجاز تعیین شده باز بماند، مشمول هزینه روزانه خواهد شد.

در نظر داشته باشید حساب اسلامی در آلپاری، گروه ابزار های FX exotics و FX special در تمامی حسابها و رمز ارزها در حساب ECN MT5 قابل معامله نخواهد بود و توجه داشته باشید فقط حساب‌های زیر را میتوان سواپ فری کرد:

  • nano.mt4
  • standard.mt4
  • ecn.mt4
  • Proecn.mt4
  • ecn.mt5

نکته: 

هنگامی که درخواست سواپ فری ارسال می‌کنید نباید پوزیشن باز در آن حساب تجاری داشته باشید. همچنین در سواپ فری کردن حساب باید به این نکته توجه کرد که اسلامی کردن حساب به این معنی نیست که کلا دیگر به حساب شما نرخ شبانه تعلق نمی‌گیرد. شما با اسلامی کردن حساب به جای پرداخت نرخ شبانه(هفت روز در هفته) بسته به هر نماد که در فرم قرارداد سواپ فری برای مشتریان ارسال میشود نرخ شبانه پرداخت می‌­کنید. این امکان برای افرادی که پوزیشن های چند روزه دارند بسیار مفید بوده و باعث کاهش کارمزد پرداخت می‌­شود.