کش بک آلپاری

کش‌بک آلپاری چیست؟

کش‌بک (Cashback) در اصطلاح فارسی به معنای بازپرداخت وجه است؛ اما در اصطلاح تخصصی معامله‌گران بازارهای مالی، به حالتی گفته می‌شود که بخشی از پورسانت بروکر، به حساب معماملاتی شما برگردانده شود. به‌عبارت دیگر، حتما می‌دانید که وقتی شما معامله‌ای را در بازار فارکس انجام می‌دهید، برای هر معامله بسته به نوع حساب معاملاتی یا نماد مورد معامله، باید کارمزد جداگانه‌ای به آلپاری که درحال همکاری با آن هستید، پرداخت کنید. اما اگر برنامه کش‌بک را فعال کرده‌باشید، بخشی از این کارمزد به حساب شما برمی‌گردد.
همان‌طور که احتمالاً تا الان متوجه شدید، کش‌بک آلپاری یک برنامه تشویق مالی برای کاربران است که به آن‌ها کمک می‌کند سود بیشتری از معاملاتشان به‌دست بیاورند. این برنامه کاربردی صرفا برای سرمایه‌گذاری بهینه در بازارهای فارکس طراحی شده و تنها سرمایه‌گذارانی که در بروکرهای مختلف ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند از آن و ‌مزایایش استفاده کنند. طبیعی‌ست که این دسته از افراد راحت‌تر می‌توانند در بازارهای بین‌المللی به سود بالاتر و در نتیجه فرصت‌های بهتر دسترسی پیدا کنند. از این رو شرایط بسیار ایده‌آل‌تری برای کسب امتیازها و پاداش‌های بیشتر را در اختیار خواهند داشت. البته این نکته را هم درنظر داشته‌باشید که درصد موفقیت و وضعیت هر کاربر در همه حساب‌هایش به مجموع موجودی او بستگی دارد.
هدف از ایجاد این طرح، جلب رضایت معامله‌گران بروکر آلپاری و ایجاد بستری امن برای دریافت کش‌بک توسط این معامله‌گران است.
در واقع برنامه کش‌بک آلپاری امکانی را فراهم می کند که کاربران آن بتوانند از عملیات‌های مختلف روزانه بازار فارکس، نظیر سرمایه‌گذاری، واریز به حساب، انجام معامله و غیره بازپرداخت کمیسیون و تخفیف دریافت کنند. همچنین فرصتی را برای سرمایه‌گذاران به‌وجود می‌آورد که بتوانند امتیازات پاداش ALP را با پول نقد مبادله کنند.

کش بک

کش بک فارکس چیست؟

کش‌بک یعنی «دریافت تخفیف در اسپردهای پرداختی شما در طی کلیه معاملاتی که انجام می‌دهید یا بازگشت بخشی از کمیسیون پرداختی شما به بروکر است. به بیان ساده تر؛ کش بک، درصدی از کمیسیون پرداختی توسط معامله گر است که به خود معامله‌گر بازگردانده می‌شود.»
در ابتدا امر لازم است بدانید که ما 2 نوع کش بک داریم؛ کش بک آلپاری و کش بک ایرانی بروکر که شما می‌توانید هر دو کش بک را با هم فعال کنید.
اما اگر به‌دنبال تعریف ساده‌تری از این مفهوم می‌گردید، خبر خوبی برایتان داریم. در این مقاله از ایرانی‌بروکر قرار است علاوه‌بر معرفی برنامه کش‌بک، درباره مزایا و امتیازات برنامه کش‌بک صحبت کنیم و همه چیزهایی که باید درباره آن بدانید را با شما درمیان بگذاریم. پس تا انتهای این صفحه، همراه ما باشید.

کش بک ایرانی بروکر

کَش بَک آلپاری (راهکار کاهش اسپرد و بصرفه کردن معاملات)؛ حتما تابه حال مشکل بالا بودن اسپرد حساب معاملاتی خود را داشته‌اید، یا با موردِ عکس بالا مواجه شدید، که جمع سود و ضررهایتان باهم نمیخواند! باید سودتان بیشتر از این باشد اما خیلی کمتر است. می‌دانید بقیه این سود کجا رفته است؟ شما بعد از باز کردن هر معامله، بخشی از پول خود را به عنوان کمیسیون یا اسپرد به بروکر پرداخت می‌کنید. در این صفحه آن مقدار از جمع سود شما کم شده است یا به ضرر شما اضافه شده است که درست است زیرا شما این مبلغ را پرداخت کرده اید، اما برای شما نمایش داده نمی‌شود. شما می‌توانید با گزارش‌گیری از حسابتان در متاتریدر کامپیوتر این کمیسیون یا اسپرد پرداختی را مشاهده کنید.
حالا چه کنیم که کمیسیون پرداختی را کم کنیم؟ کَش بَک؛ جواب این سوال کش بک است.
مجموعه ایرانی بروکر به عنوان بزرگترین معرف بازار فارکس ، در بروکر آلپاری این امکان را فراهم کرده است که شما علاوه دریافت کش بک خود با امتیازات چندین برابر آن از ما کش بک دریافت کنید. شما با عضویت در مجموعه ایرانی بروکر می‌توانید این کش بک را فعال کنید. نحوه محاسبه کش بک به این صورت است که مجموع لاتِ معاملات شما در حساب و نماد های مختلف در پایان هر هفته معاملاتی محاسبه می‌شود و هر دوشنبه به حساب بانکی شما واریز می گردد. برای مثال شما اگر در حساب استاندارد روی نماد انس طلا 100 لات معامله انجام دهید می‌توانید تا 1000 دلار از ما کش بک ریالی دریافت کنید که با دلار 55 هزار تومان برابر 55.000.000 تومان برای یک هفته می‌شود.

کش بک ۲

بالاترین کش بک در آلپاری

🔸 طرح جدید کش بک آلپاری برای سال 1402

بالاترین کش بک ریالی را از مجموعه ایرانی بروکر دریافت کنید شما با فعال کردن کش‌بک ایرانی بروکر، میتوانید بخشی از کمیسیونی که در معاملات پرداخت می‌کنید را از ما دریافت کنید.

طریقه محاسبه کش‌بک:

کش‌بک بر اساس نوع حساب معاملاتی،سطح و مقدار حجم شما درهفته طبق جدول محاسبه می‌گردد.
برای مثال شما در هفته اگر 100 لات معامله در حساب معاملاتی خود داشته باشید و حداقل سطح برنزی ایرانی بروکر را داشته باشید؛ اگر حساب شما استاندارد باشد.
مقدار کش‌بک به ازای هر لات فلزات برابر 8 دلار است یعنی کش بک شما برابر 100*8=800 دلار است.
(برای سایر حساب‌ها نیز به همین صورت طبق جدول محاسبه می‌گردد.)
⚠️کش‌بک ایرانی‌بروکر سقف ندارد و شما می‌توانید در یک هفته حتی 900 میلیون از ما دریافت کنید.
🔅نکته:
با فعال سازی کش‌بک، هیچ تغییری در حساب معاملاتی شما ایجاد نخواهد شد، فقط بخشی از کمیسیون شما طبق جدول به خود شما برگشت داده می‌شود.
کش‌بک ریالی ایرانی بروکر، دوشنبه‌ی هر هفته به شما معامله گران گرامی پرداخت می‌گردد.

چگونه کش بک آلپاری (ایرانی بروکر) را فعال کنیم؟

برای دریافت کش‌بک ریالی نیاز است که زیرمجموعه نمایندگی ما در بروکر آلپاری باشید تا بتوانیم بخشی از کمیسیون معاملات شما را تحت عنوان کش‌بک به شما پرداخت کنیم. برای اینکه زیرمجموعه نمایندگی ما بشوید مراحل زیر را طی کنید:

1- کدمعرف آلپاری خود را به “4936750” تغییر دهید.

“برای آشنایی با کدمعرف و آموزش تغییر کدمعرف آلپاری به صفحه کد معرف آلپاری مراجعه کنید”

2- موارد زیر را برای پشتیبانان ما ارسال کنید:

*نام و نام خانوادگی.

*شماره کابین (پروفایل) آلپاری.

*شماره کارت بانک ملت یا شماره شبا سایر بانک‌ها جهت واریز کش‌بک.

” آیدی پشتیبانی تلگرام : @forex_support_broker

3- دریافت تاییدیه از پشتیبانی برای ثبت در لیست کش بک هفتگی ایرانی بروکر.

نمونه واریزی های کش بک ایرانی بروکر

شما می‌توانید نمونه واریزی‌های کش بک هفتگی ایرانی بروکر را در کانال تلگرامی ایرانی بروکر به آدرس @iranibroker مشاهده کنید. همچنین در لینک‌های زیر برخی ازین نمونه واریزی‌ها قابل مشاهده است.
نمونه واریز دوشنبه 22 اسفند
نمونه واریز دوشنبه 8 اسفند
نمونه واریز دوشنبه 10 بهمن
نمونه واریز دوشنبه 28 آذر
نمونه واریز دوشنبه 14 فروردین 1402

مزایای کش بک ایرانی بروکر

کش بک آلپاری توسط امتیازات کسب شده شما خریداری می‌شود و تا سقف 100 دلار در هفته امکان دریافت کش بک از آلپاری را دارید. اما کش بک ایرانی بروکر:

  • برای فعال سازی کش بک ایرانی بروکر نیاز به امتیاز ندارید.
  • کش بک ایرانی بروکر سقف ندارد و تا هفته‌ای 10 هزار دلار نیز امکان دریافت کش بک دارید.
  • کش بک ایرانی بروکر چندین برابر کش بک امتیازات آلپاری است.
  • کش بک ایرانی بروکر بصورت ریالی دوشنبه به دوشنبه هر هفته محاسبه و به حساب بانکی معرفی شده شما واریز می‌گردد.

نکته مهم: شما همزمان می‌توانید کش بک ایرانی بروکر و کش بک امتیازات آلپاری را با هم فعال کنید.

کاربرد امتیازات کسب‌شده در کش‌بک

آن‌دسته از معامله‌گرانی که از برنامه کش‌بک استفاده می‌کنند، می‌توانند با استفاده از امتیازهای خود برای بهبود وضعیت معاملاتی و غیر معاملاتی خود در بازار، تخفیف های متنوعی را خریداری کنند. همچنین می‌توانند از نرخ تبدیل بهبود یافته جهت سرمایه‌گذاری در سبد سهام، سرمایه‌گذاری در حساب PAMM و واریز به حساب بهره ببرند.
اما از همه این‌ها مهم‌تر این است که این معامله‌گران می‌توانند امتیازهای خود را به پول نقد تبدیل کرده و از حساب معاملاتی خودشان خارج کنند.

مهمترین مزایای برنامه کش‌بک آلپاری

سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی بین‌المللی مثل فارکس و پیوستن به جمع سرمایه‌گذاران بین‌المللی با کمیسیون کش‌بک آلپاری جذاب‌تر و سود بخش‌تر می‌شود؛ چراکه معامله‌گرانی که از این برنامه استفاده می‌کنند، فرصت‌های خاصی را در اختیار دارند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر است:
• امکان فعال‌سازی حداکثر تا ۲۰درصد بازپرداخت اسپرد
• دسترسی به حداکثر ۲۰درصد به بازپرداخت کمیسیون ECN
• دسترسی به حداکثر ۴۰درصد نرخ بهره بهبودیافته
• امکان واریز بازپرداخت کمیسیون
• دسترسی به تعداد سفارشات معاملاتی نامحدود
• امکان دسترسی به تخفیف‌های اسپرد رایگان
• امکان دسترسی به تخفیف رایگان کمیسیون کارگزار
• امکان کسب امتیاز پاداش

چگونه می‌توان در برنامه کش‌بک امتیازات شرکت کرد؟

همان‌طور که در بخش قبلی هم گفتیم، اولین پیش‌نیاز استفاده از کش‌بک ثبت‌نام در آلپاری‌ست. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همه معامله‌گرانی که در بروکر آلپاری دارای حساب هستند، امکان شرکت در این برنامه و استفاده از آن را دارند.
اما برای فعال کردن این برنامه از طریق کابین شخصی خودتان در آلپاری باید مراحل زیر را طی کنید:
• بعد از ورود به کابین شخصی، روی امتیازات ALP کلیک کنید.
• در پنجره بازشده، روی گزینه «خرید تخفیف» کلیک کنید.
• در صفحه جدید، از میان دو گزینه «بازگرداندن اسپرد» و «بازگرداندن کمیسیون حساب‌های ProEcn» گزینه موردنظر را باتوجه به حساب معاملاتی خودتان انتخاب کنید.
• طرح کش‌بک آلپاری را فعال کنید.

تفاوت کش‌بک و تخفیف بروکرها

احتمالا تا این‌جای مقاله به‌صورت کامل با مفهوم کش‌بک آشنا شده‌اید، ام برای درک بهتر تفاوت این برنامه با تخفیف بروکرها، اجازه بدهید موضوع را با یک مثال، روشن کنیم.
فرض کنید شما قصد کالایی را دارید؛ بعد از قدم‌زدن در بازارهای مختلف، چشم‌تان به یک فروشگاه بزرگ می‌خورد که تخفیف‌های فصلی زیادی را برای مشتریانش درنظرگرفته است. شما وارد مغازه می‌شوید و کالای موردنظرتان را با تخفیف خوبی تهیه کرده و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کنید. این همان تخفیف بروکرهاست که هیچ فرقی با مفهوم عامیانه تخفیف که در ذهن همه شکل‌ گرفته، ندارد.
در دومین حالت، وقتی در بازار قدم می‌زنید تا کالای موردنظرتان را پیدا کنید، چشم‌تان به یک فروشگاه می‌خورد که پیشنهاد جذاب‌تری برایتان دارد. فروشنده این مغازه می‌گوید که در این فروشگاه، هرچقدر که خرید کنید، درصدی از آن به حساب شخصی خودتان بازگردانده می‌شود. این یعنی حالا شما این فرصت را دارید که پول برگشته به حساب‌تان را هرطور که دوست‌دارید خرج کنید.
حالت دوم، در واقع همان برنامه کش‌بک آلپاری‌ست که از طریق آن، پول به حساب معامله‌پران برگردانده می‌شود و آن‌ها می‌توانند نسبت به دریافت نقدی وجه یا سرمایه‌گذاری دوباره آن، تصمیم بگیرند.

چگونه می توان با کش‌بک امتیازهای بیشتری را به دست آورد؟

همان‌طور که عنوان شد یکی از مهم‌ترین مزایای این برنامه ایجاد یک شرایط ایده‌آل برای کسب امتیازهای بیشتر است. به‌طور کلی شرایط کسب امتیاز، کاملا وابسته به «وضعیت حساب آلپاری من» دارد. به نحوی که دارندگان وضعیت بالاتر در آلپاری من، داری شرایط ایده‌آل‌تری برای کسب امتیازهای بیشتر هستند.
در واقع گردش مالی نقش بسیار پررنگی در کسب امتیاز دارد. به‌طوری ‌که هرچه گردش مالی بالاتر باشد به همان اندازه هم درصد کسب امتیاز، افزایش پیدا می کند. در نتیجه کسانی که در بروکر آلپاری وضعیت بهتر و گردش مالی بالاتری دارند بهتر و راحت‌تر می توانند از طریق برنامه کش‌بک برای خودشان امتیازاتی دست‌وپا کنند.

سوالات متداول
حداکثر چقدر می‌توانم کش‌بک دریافت کنم؟
مقدار دریافت کش‌بک به معرف بروکری که با آن کار می‌کنید و حجم معاملات‌تان بستگی دارد. این مقدار می‌تواند از چند سنت تا چند هزار دلار در هر معامله متغیر باشد. در حال حاضر بیشترین کش بک از طریق مجموعه ایرانی بروکر پرداخت می‌شود.

در صورتی‌که معامله نکنم، آیا کش‌بک دریافت خواهم کرد؟
خیر؛ اصولا، برنامه کش‌بک برای بازگشت سود به حساب کاربران بروکر طراحی‌شده است. در نتیجه فقط از طریق معامله است که بخشی از اسپرد یا کمیسیون پرداختی به بروکر، به حساب شما بازگردانده می‌شود.

آیا برای دریافت کش‌بک باید مبلغ جداگانه‌ای بپردازیم؟
خیر؛ برای دریافت کش‌بک، نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای وجود ندارد.

کش‌بک چگونه کار می‌کند؟
هنگامی که شما به‌عنوان یک تریدر، معامله‌ای در بازارهای مالی انجام می‌دهید، بخشی از مبلغ پرداختی شما به‌عنوان پورسانت یا اسپرد، به حساب بروکر، واریز می‌شود. در طرح کش‌بک، بروکرها بخشی از این اسپرد را به‌عنوان تخفیف نقدی یا برنامه تشویقی، به حساب شما برمی‌گردانند.

آیا همه بروکرها باید حتما کش‌بک پرداخت کنند؟
خیر؛ این برنامه فقط یک طرح تشویقی برای معامله‌گران است و بروکرها می‌توانند از این طرح استفاده نکنند.

پست قبلی
پست جدیدتر

پیام بگذارید

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

X