تاپ چنج (TC.Pay)

یکی از روش های واریز و برداشت در آلپاری، واریز و برداشت از طریق تاپ‌چنج است.
سایت فارسی آلپاری امکان اتصال به تاپ‌چنج برای واریز و برداشت را برای معامله‌گران فراهم کرده و علاقه مندان می‌توانند با اتصال به فیلترشکن از این طریق از خدمات واریز و برداشت ریالیِ سایت تاپ چنج استفاده کنند. سایت تاپ‌چنج مشابه شارژ از طریق وب مانی است. با این تفاوت که فضای کاربری راحت‌تر به زبان فارسی، ایمن‌تر و در دسترس‌تری برای معامله گران فراهم کرده است. در این مقاله به آموزش کامل بخش های مختلف سایت تاپ چنج می‌پردازیم.

ثبت نام و ورود به تاپ چنج 

ابتدا وارد سایت به آدرس topchange.net شده و صفحه زیر برای شما باز می‌شود.

اگر قبلا حساب کاربری باز نکردید روی گزینه "ثبت نام" کلیک کنید. ایمیل معتبری که به آن دسترسی داشته باشید وارد کنید و با زدن گزینه "ارسال کد" کدی که به ایمیل شما ارسال شده را وارد کرده و وارد حساب کاربری خود در سایت تاپ چنج شوید.
ثبت نام اولیه شما انجام شده است اما برای استفاده از امکانات سایت، باید احراز هویت انجام دهید.

احراز هویت در تاپ چنج

 برای این کار وارد قسمت پروفایل شده و در قسمت اطلاعات حساب، موارد خواسته شده را تکمیل کنید

  1. اولین مورد شماره تلفن همراه است که با وارد کردن آن و ارسال کدی که به تلفن همراه ارسال می‌شود، این مرحله را تایید می‌کنید
  2. مرحله بعدی وارد کردن اطلاعات شخصی و آپلود کردن یک مدرک شخصی مانند کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت و یا گواهینامه است که در صورت عدم مغایرت اطلاعات توسط تیم تاپ چنج به تایید می‌رسد.
  3. مرحله سوم احراز هویت، آپلود کردن عکس سلفی است. متن قرار گرفته در سایت را با خودکار آبی روی کاغذ سفید به صورت شفاف نوشته و کدی که سایت تاپ چنج در اختیارتان قرار داده نیز روی برگه ثبت کرده و مطابق با دستور سایت عکس خود را آپلود کنید تا توسط سایت مورد تایید قرار بگیرد.

پس از احراز هویت و تایید تمام اطلاعات، شما می‌توانید از خدمات واریز و برداشت سایت استفاده کنید

ثبت حساب بانکی درتاپ چنج

برای واریز و برداشت از طریق تاپ چنج لازم است که حساب یا حساب‌های بانکی که به نام شخص است در سیستم تایید شود. برای این کار در قسمت حساب‌های من وارد گزینه حساب‌های بانکی می‌شوید؛ سپس روی گزینه افزودن حساب جدید کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده در مورد حساب بانکی خود را وارد می‌کنید و با انتخاب گزینه ذخیره، حساب بانکی خود را با موفقیت اصافه می‌کنید.

طریقه شارژ از سایت تاپ چنج

در قسمت کناری سایت روی گزینه شارژ و سپس درخواست جدید کلیک کنید؛ سپس چهار روش از طریق پرداخت محلی نمایش داده می‌شود که روش بانک و آنلاین برای ایرانیان در دسترس است.

واریز از طریق بانک

ابتدا کیف پول مورد نظر جهت شارژ شدن را انتخاب می‌کنید. در مرحله بعد مبلغ مورد نظر برای شارژ شدن را انتخاب کرده و سپس اطلاعات را تایید می‌کنید. سپس منتظر مانده تا این اطلاعات به تایید سایت برسد و بعد از آن اطلاعات بانکی جهت پرداخت مبلغ مورد نظر به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از طریق بانک اقدام به پرداخت کنید. سپس اطلاعات پرداختی مورد نظر مانند فیش پرداخت را آپلود کرده و منتظر شارژ شدن حساب خود بمانید. توجه داشته باشید که در سمت چپ سایت، کادری تحت عنوان راهنما برای شما نمایش داده می‌شود که گام به گام مراحل را توضیح داده است

واریز از طریق پرداخت آنلاین

ابتدا کیف پول مورد نظر جهت شارژ شدن را انتخاب کرده و سپس مبلغ مورد نظر را وارد کرده و در مرحله بعد صحت اطلاعات را تایید میکنید؛ سپس کارت بانکی که قبلا در سیستم ثبت نموده اید را انتخاب و به درگاه پرداخت آنلاین وصل میشوید که میتوانید عملیات پرداخت را کامل کنید؛ توجه داشته باشید که در سمت چپ سایت، کادری تحت عنوان راهنما برای شما نمایش داده میشود که گام به گام مراحل را توضیح داده است

برداشت از طریق تاپ چنج

برای برداشت در سایت تاپ چنج دو روش وجود دارد که روش بانک بهترین روش برای برداشت است.
برای این کار، ابتدا حساب بانکی جهت واریز را انتخاب می‌کنید. سپس کیف پول خود، جهت برداشت را انتخاب کرده و مبلغ مورد نظر برای برداشت را وارد و صحت اطلاعات را تایید کنید. در پایان درخواست شما توسط کارشناس مربوطه بررسی شده و با توجه به ساعت ثبت درخواست و مبلغ درخواستی شما، از یکی از روش‌ها کارت به کارت یا انتقال بین بانکی (پایا)، پرداخت انجام میگردد.

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای مشاهده دقیق فیلم‌های آموزشی مربوط به سایت تاپ‌چنج از کانال زیر در تلگرام نیز استفاده کنید. @alpari_tcpay